Наступны матч Лудагорац 24 ліпеня (21:00) (г)
Live
BLR
  • Чэмпіён СССР: 1982

    Галоўны поспех у гісторыі нашага клуба — перамога ў чэмпіянаце Савецкага Саюза ў 1982 годзе.

    Барацьба за залатыя медалі вялася да апошняга тура, у якім сталічныя дынамаўцы ўзялі верх над маскоўскім "Спартаком" з лікам 4:3 і здолелі апярэдзіць "Дынама" з Кіева ў турнірнай табліцы ўсяго на адзін бал

  • Сяміразовы чэмпіён Беларусі: 1992, 1992/1993, 1993/1994, 1994/1995 1995, 1997, 2004

    Футбалісты мінскага "Дынама" 7 разоў станавіліся чэмпіёнамі Беларусі.

    У першыя гады беларускай незалежнасці футбалістам "Дынама" не было роўных — 5 разоў запар "бела-сінія" заваёўвалі галоўны нацыянальны тытул. У 1997-м дынамаўцы зноў узняліся на верхнюю прыступку п'едыстала айчыннага элітнага дывізіёна.

    У апошні раз наша каманда станавілася чэмпіёнам краіны ў 2004 годзе.

  • Трохразовы ўладальнік Кубка Беларусі па футболе: 1992, 1993/1994, 2002/2003.

    Тройчы футбалісты мінскага "Дынама" станавіліся ўладальнікамі Кубка Беларусі.

    Двойчы - у самым пачатку станаўлення беларускага футбола (1992 год і сезон 1993/1994), а ў апошні раз - у 2003 годзе.

  • Шасціразовы чэмпіён БССР: 1937, 1938, 1939, 1945, 1951, 1975.

    Чэмпіянат БССР у сістэме ліг савецкага футбола меў статус спаборніцтва калектываў фізічнай культуры.

    У розыгрышы гэтага турніру, пераважна, выступала моладзь клуба.

    Дынамаўцы 6 разоў станавіліся чэмпіёнамі першынства БССР.

  • Двухразовы ўладальнік Кубка БССР: 1936, 1940.

    Кубкавы футбольны турнір праводзіўся футбольнымі камандамі Беларускай ССР з 1936 па 1991 год. Мінскае "Дынама" двойчы ў сваёй гісторыі станавілася ўладальнікам дадзенага кубка: у далёкіх 1936 і 1940 гадах.

Гомель — Дынама-БДУФК
Гомель — Дынама-БДУФК
Гомель
0 : 14
Дынама-БДУФК
Гомель. Стадыён СДЮШАР-8
Склады
МАТЧ-ЦЭНТР
Галы
10
Дар'я Сцяжко 7'
10
Дар'я Сцяжко (Шлапакова) 13'
15
Настасся Шупо (Шлапакова) 14'
21
Настасся Папова 18'
20
Арына Жаўнова (Шупо) 23'
4
Настасся Шлапакова 30'
22
Ганна Піліпенка (Сцяжко) 32'
21
Настасся Папова 37'
15
Настасся Шупо 59'
5
Вікторыя Валюк (Скідан) 62'
21
Настасся Папова (Піліпенка) 70'
11
Екацярына Дудко (Піліпенка) 75'
18
Віта Нікалаенка 81'
11
Екацярына Дудко 90'
Склады
1
Вераніка КУЗЬМЯНЦОВА
3
Ангеліна КУРБАТАВА
4
Марыя ПАЎЛАВА
6
Яна ЦІХАНАВА
9
Ганна КУШНЕРАВА (к) 83'
10
Валерыя НЯБЕРАВА
12
Таццяна ПРУЖЫНА
13
Настасся САВІЦКАЯ
18
Карына ТАРАНАВА
19
Ганна РЭЎТ 61'
20
Арына ЖАЎНОВА 73'
91
Екацярына ЎЛАСЕВІЧ 46'
4
Настасся ШЛАПАКОВА 46'
10
Дар'я СЦЯЖКО
11
Екацярына ДУДКО
14
Аліна СКІДАН
15
Настасся ШУПО 60'
17
Дар'я МАНЮКОВА
18
Віта НІКАЛАЕНКА
21
Настасся ПАПОВА
22
Ганна ПІЛІПЕНКА (к)
33
Арына СІТНІКАВА 46'
Запасныя
2
Валерыя СЯЛІЦКАЯ
14
Крысціна ГАЎРЫЛАВЕЦ 73'
15
Настасся ЖУРАЎЛЁВА
16
Юлія БАКУН 61'
17
Екацярына ЗАХАРАНКА
21
Валерыя СЯЦКО 83'
23
Ксенія СЯМЁНАВА
24
Інэса ШУЛЬГА
25
Дыяна КАЛТОВІЧ
12
Екацярына КАВАЛЬЧУК 46'
5
Вікторыя ВАЛЮК 60'
8
Зарына КАПУСЦІНА
89
Ксенія КУБІЧНАЯ 46'
94
Юлія СЛЯСАРЧЫК 46'
Галоўныя трэнеры
Эдуард ДЗЕМЕНКАВЕЦ
Юрый МАЛЕЕЎ
Матч абслугоўваюць
Галоўны суддзя — Максім Папок (Мазыр). Памочнікі — Дар’я Аметава і Аліна Адзінцова (абедзве — Магілёў). Чацвёрты — Аляксандр Несцярэнка (Гомель). Інспектар матчу — Віталь Малюцін (Магілёў).
  • Пакідае поле
  • Жоўтая картка
  • Гол
  • Рэалізаваны пенальці
  • Выходзіць на поле
  • Другая жоўтая картка
  • Аўтагол
  • Нерэалізаваны пенальці
  • Чырвоная картка
    Гомель — Дынама-БДУФК