"Dinamo Cup" - First day results!

09.02.2019

In Minsk indoor football arena started another round of the traditional Dinamo CUP for juniors of 2009 YOB.

 

 

 

 

On Saturday, February 9, at Minsk football indoor arena, starts the second of a series of children's football tournaments, Dinamo Cup 2019, held by the Dinamo Academy.

This time young football teams 2009 YOB will play Dinamo Academy Cup.

 

 

16 teams will take part in the tournament:

Group "A": "Dinamo-Minsk" (white), "Dynamo" (Moscow, Russia), "Unikum" (Barysau), FC "Gomel".

Group "B": "Chertanovo" (Moscow, Russia), "Super Nova" (Riga, Latvia), "Dinamo-Minsk" (blue), RCOR-BSU (Minsk).

Group "C": Konoplyov Academy (Tolyatti, Russia), "Dinamo-Minsk" 2008 y.o.b. (Out of competition), Dnepr (Mogilyov), Arbita (Minsk).

Group "D": "Chertanovo-2" (Moscow, Russia), Vitebsk, "Junior" (Minsk), "Dinamo-Minsk-2010".

 

 


 

TO ATTENTION OF PARTICIPANTS OF THE TOURNAMENT, PARENTS, FANS!

In connection with the sports holiday MINSK SKI - 2019 on Saturday, February 9, the entrance to the football arena will be carried out from the side of the Marriott hotel.

Parking by the football arena and the surrounding areas will be unavailable
!

 


 

Tournament schedule:

 

Time

Field/Score

FEBRUARY 9

 

 

Chertanovo - Super Nova

9:20

8:1

Dinamo-Blue - RCOR-BSU        

9:20

8:1

Konoplyov Academy - Arbita

9:20

3:1

Dinamo-2008 - Dnepr

9:20

5:7

Dynamo Moscow - Unikum

10:10

4:2

Dinamo-White - Gomel

10:10

3:0

Chertanovo-2 - Vitebsk

10:10

8:5

Junior – Dinamo-2010

10:10

1:4

OPENING CEREMONY

11:00

 

Chertanovo - Dinamo-Blue

11:20

5:1

Super Nova - RCOR-BSU

11:20

7:4

Konoplyov Academy - Dnepr

11:20

3:1

Arbita - Dinamo-2008

11:20

1:5

Dynamo Moscow - Gomel

12:10

4:0

Dinamo-White – Unikum             

12:10

4:1

Chertanovo-2 - Junior

12:10

6:0

Dinamo -2010 - Vitebsk

12:10

3:5

 

 

 

FEBRUARY 10

 

 

Dynamo Moscow - Dinamo-White

9:00

1

Unikum - Gomel

9:00

2

Chertanovo-2 – Dinamo-2010

9:00

3

Vitebsk - Junior

9:00

4

Chertanovo - RCOR-BSU

9:50

1

Dinamo-Blue - Supernova

9:50

2

Dinamo-2008 - Konoplyov Academy

9:50

3

Dnepr - Arbita

9:50

4

 

 

 

A1-D2

10:40

1

A2-D1

10:40

2

A3-D4

10:40

3

A4-D3

10:40

4

B1-C2

11:30

1

B2-C1

11:30

2

B3-C4

11:30

3

B4-C3

11:30

4

 

 

 

FEBRUARY 11

 

 

Matches for 13-16, 9-12 places

8:45

 

Matches for 5-8, 1-4 places

9:25

 

Matches for 13-16, 9-12 places

10:05

 

Matches for 5-8, 1-4 places

10:45

 

Matches for 13-16, 9-12 places

11:25

 

Matches for 5-8, 1-4 places

12:05

 

CLOSING CEREMONY

12:45

 

         

 

 

Tags: Academy

Comments

To leave a comment, чтобы оставить комментарий, you need to login