Наступны матч БАТЭ (выезд) 6 лiстапада (15:00)
  • Чэмпіён СССР 1982 год.

    Галоўны поспех у гісторыі нашага клуба - перамога ў чэмпіянаце Савецкага Саюза ў 1982 годзе.

    Барацьба за залатыя медалі вялася да самага апошняга тура, у якім сталічныя дынамаўцы абгулялі маскоўскі "Спартак" з лікам 4:3 і па выніках здолелі апярэдзіць "Дынама" з Кіева ў турнірнай табліцы ўсяго толькі на 1 бал

  • Сяміразовы чэмпіён Беларусі: 1992, 1992/1993, 1993/1994, 1994/1995 1995, 1997, 2004.

    Футбалісты мінскага "Дынама" 7 раз станавіліся чэмпіёнамі Беларусі па футболе.

    У дэбюце розыгрышу нацыянальнага першынства футбалістам "Дынама" не было роўных - 5 раз запар бела-блакітныя станавіліся чэмпіёнамі краіны. Праз два сезоны дынамаўцы з Мінска зноў сталі пераможцамі першынства Беларусі.

    У апошні раз футбалісты мінскага "Дынама" станавіліся чэмпіёнамі краіны ў 2004 годзе..

  • Трохразовы ўладальнік Кубка Беларусі па футболе: 1992, 1993/1994, 2002/2003.

    Тройчы футбалісты мінскага "Дынама" станавіліся ўладальнікамі Кубка Беларусі.

    Двойчы - у самым пачатку станаўлення беларускага футбола (1992 год і сезон 1993/1994), а ў апошні раз - у 2003 годзе.

  • Шасціразовы чэмпіён БССР: 1937, 1938, 1939, 1945, 1951, 1975.

    Чэмпіянат БССР у сістэме ліг савецкага футбола меў статус спаборніцтва калектываў фізічнай культуры.

    У розыгрышы гэтага турніру, пераважна, выступала моладзь клуба.

    Дынамаўцы 6 разоў станавіліся чэмпіёнамі першынства БССР.

  • Двухразовы ўладальнік Кубка БССР: 1936, 1940.

    Кубкавы футбольны турнір праводзіўся футбольнымі камандамі Беларускай ССР з 1936 па 1991 год. Мінскае "Дынама" двойчы ў сваёй гісторыі станавілася ўладальнікам дадзенага кубка: у далёкіх 1936 і 1940 гадах.

Дынамо 2002-2003 г.н.

Брамнікі
Лапавухаў Фёдар 20.06.2003
Цімашкоў Іван 10.08.2003
Юрасаў Цімафей 25.02.2003

Абаронцы
Бараноўскі Цімафей 24.02.2002
Грыцкевіч Іван 18.01.2003
Іваноў Аляксандр 15.07.2002
Макарэвіч Мікіта 23.03.2004
Хавалка Іван 09.06.2003

Паўабаронцы
Бакінаўскі Аляксандр 25.12.2002
Засядзьвоўк Уладзімір 27.06.2003
Іванюшын Мацвей 23.10.2003
Корхаў Раман 16.07.2003
Котаў Ілля 21.03.2002
Крэс Ягор 20.11.2003
Лебедзеў Фёдар 03.01.2003
Мядзведзеў Міхаіл 01.06.2002
Мірзажонаў Асадбек 12.04.2003
Мурзін Аляксандр 09.08.2002
Ніжнік Дзмітры 01.03.2003
Сакоўскі Антон 16.08.2003
Туравец Дзмітры 24.03.2003
Фаставец Вадзім 27.12.2002
Цыганкоў Уладзіслаў 21.01.2003

Нападаючыя
Вакар Уладзіслаў 19.09.2003
Макарушчанка Мікіта 06.09.2003
Ціханаў Іван 10.07.2003
Шадзько Ягор 12.05.2003

Галоўны трэнер -  Міхаіл Міхайлавіч Мустыгін
Трэнер - Артур Міхайлавіч Мустыгін