Мінск - Дынама - 0:3. Жаночы погляд на мужчынскія гульні

12.05.2015

Жаночая і дзіцячая аўдыторыя на трыбунах стадыёнаў ужо даўно не з'яўляецца чымсьці незвычайным. Футбол даўно заваяваў сэрцы ўсіх жыхароў нашай планеты не зважаючы на ўзрост і пол!

Але заўсёды на трыбуне знойдзецца некалькі асабліва зацікаўленых дзяўчат, хто адкрыта перажываюць за любімую каманду, а хто і максімальна стрымліваюць эмоцыі. Але хіба стрымаеш, схаваеш перажыванні, калі на полі не шкадуе сябе твой муж, твой сябар, твой каханы хлопец?

Як гэта - заўзець за каханага на трыбуне стадыёна, мы запыталіся забабонную Марыну Гутар, так і не дачакаўшуюся гола мужа Андрэа Нікаліч, жыццярадасную Ганну Паліцевіч, а таксама Лізавету, каханую дзяўчыну Мікіты Корзуна, і Кацярыну, самую адданую прыхільніцу Арцёма Быкава.

І дзяўчаты падзяліліся сваім меркаваннем аб сталічным дэрбі.

Звычайна адкрытая і ўсмешлівая Марына Гутар не надта хацела даваць свае каментары пад час першага тайму, баючыся насурочыць камандзе мужа:
-У Мяне ёсць свае забабоны (усміхаецца). Калі ў мяне бяруць каментары - усё дрэнна заканчваецца. Магу сказаць, што гульня роўная, вось. Пакуль роўная. Наперадзе яшчэ цэлы тайм, і я жадаю перамогі нашым хлопцам і веру, што 3 рункты дастануцца менавіта Дынама.

Жонка Няманьі Нікаліча рускай мовай, як муж, пакуль не валодае. Але затое цалкам зразумела патлумачыла на англійскай:
-I Liked the first half of the match, but I think we did't have luck to realize moments. Nemanya was good, but I was waiting for a goal. Let's go, Dinamo!

(Мне спадабаўся першы тайм, але я думаю што ў нас не хапала поспеху ў рэалізацыі момантаў. Няманья гуляў добра, але я чакаю ад яго гола! Наперад, Дынама!)

Лізавета, выбранніца Мікіты Корзуна, падзялілася ўражаннямі аб гульні па заканчэнні другога тайму:
-Гульня атрымалася вельмі цікавай. У першым тайме ў Дынама было дастаткова шанцаў, каб трапіць у браму Клімовіча. У другім можна было павялічваць сваю перавагу, рэалізоўваючы стопрацэнтныя моманты. На жаль, а можа і на шчасце, па заканчэнні сустрэчы было забіта толькі 3 галы ў браму «гараджан». Гуляў бы Мікіта - галоў было б больш (смяецца). Плюс 1-2 як мінімум! А наогул, класны матч, класная атмасфера і, вядома ж, класная перамога. Так трымаць, Дынама!

Ганна, Кацярына, Лізавета

Кацярына, каханая дзяўчына Арцёма Быкава, адзначыла што які б ні быў прыгожы футбол, галоўная яго каштоўнасць - забітыя мячы:
- Асабіста мне першы тайм здаўся сумнаватым. Другі тайм глядзеўся больш цікавага першага -Было значна больш галявых момантаў, ды і 3 галы нашы, усё ж такі, забілі!

Ганна Паліцевіч асабліва адзначыла напал матчу:
- Хачу адзначыць, што атмасфера на гульні была неверагодная - адчулася цяперашні сталічнае дэрбі. Якое мы, дарэчы, выйгралі. А наогул, галоўнае, што пасля фінальнага свістку ўсе здаровыя і ніхто не траўмаваны. З перамогай, Дынама!

Вельмі хацелася паслухаць, што пра гульню сваіх бацькоў скажуць іх дзеці, якія з мамамі прыходзяць пазаўзець за тату і «Дынама» на кожны запар матч. Але не атрымалася! У перапынку ў вашага карэспандэнта быў вельмі сур'ёзны канкурэнт - Дынамоша, які адразу завалодаў дзіцячымі, ды і не толькі дзіцячымі сэрцамі!

А ўжо пасля фінальнага свістку дзеці навыперадкі імчаліся хто на поле, хто да пераапранальні, у абдымкі сваіх бацькоў!
І адцягваць малых зусім не хацелася! Нічога, пагутарым на наступным матчы! Была б добрая нагода!

Ксенія Ярадангуліева, адмыслова для афіцыйнага сайта ФК «Дынама-Мінск»
Фота: Ксенія Ярадангуліева Анатоль Рэдзін