Дынама - Гомель - 2:1. Гуляць да канца!

21.04.2018

Аляксандр Макась прыносіць перамогу мінскаму «Дынама»

За што заўзятары любяць футбол? Упэўненыя, хто б ні назваў 10 прычын, тыя эмоцыі, якія людзям дорыць футбол - будуць у першай тройцы, і з вялікім адрывам.

А эмоцый сёння было шмат. Самых розных. Ад захаплення на першых хвілінах, калі Аляксандр Наёк забіў гол-прыгажун са штрафнога, да трывожнага перажывання ў другім тайме, калі госці, трэба прызнаць, мелі некалькі добрых момантаў для ўзяцця брамы. Хто ведае, як бы скончыўся гэты матч, рэалізуй супернікі хаця б палову момантаў, якія на дваіх стварылі ў гэтым матчы?

На пасляматчавай прэс-канферэнцыі галоўнакамандуючы «Дынама» Сяргей Гурэнка шчыра адзначыў, што апошнія 40 хвілін першага тайма ў выкананні яго каманды яму вельмі не спадабаліся. Што каманда, пасля хутка забітага гала, стала гуляць некалькі не ў той футбол, што ад яе патрабавалася згодна з планам на гульню. Ды і заўзятары чакалі развіцця поспеху, а атрымалася ...

Госці ж наракалі на ўмяшанне «тагасветных сіл» ...

Але адметная рыса мінскага «Дынама» заключаецца ў тым, што ўжо ў каторы раз каманда гуляе да канца. Як бы ні складваўся матч, што б ні адбывалася на полі, што бы атрымлівалася ці не атрымлівалася ў футбалістаў, а бела-блакітныя б'юцца да канца.

Вось і сёння «Дынама» гуляла да канца. І заўзятары ў каманду верылі - да канца. Не пачалі масава сыходзіць з трыбун за пяць хвілін да фінальнага свістка. А дачакаліся пераможнага гола Макася і, што не меньш прыемна, чацвёртай галявой перадачы ў чатырох матчах у выкананні Ураша Нікаліча.

«Дынама» выйграе ў цяжкім матчы і дорыць сваім заўзятарам добры настрой на ўсе выходныя.

Наперадзе бел-блакітных чакае традыцыйна нялёгкі выезд на захад краіны. Матч «Нёман» - «Дынама» адбудзецца ў суботу, 28 красавіка ў Гродна і пачнецца ў 19:00. Але, нягледзячы на ​​працоўную суботу, мы чакаем нашых заўзятараў на трыбунах ЦСК «Нёман».
Камандзе патрэбна ваша падтрымка! Разам - мы мацней!