Самая эмацыйная перамога ў сезоне!

12.08.2019

Дынамаўцы бяруць тры балы ў дэрбі!

На характары, на зубах, на жылах! Ну проста неверагодным атрымалася сталічнае дэрбі на стадыёне «Дынама»: футбалісты «Мінска» двойчы вялі ў ліку, але дынамаўцы знайшлі сілы не толькі адыграцца, але і вырваць такую ​​важную перамогу, а гэта галоўнае.

Позні час пачатку матчу, чакана, стаў галоўнай прычынай адсутнасці ажыятажу на стадыёне. Зрэшты, тыя, хто прыйшоў сёння на матч, пра гэта дакладна не пашкадавалі. Да матчу заўзятары даволі ажыўлёна абмяркоўвалі старт другога круга для нашай каманды, яшчэ б - чакання самыя максімальныя, і вера ёсць! Адгрымеў гімн Беларусі і над стадыёнам цішыня - аб'яўлена хвіліна маўчання, якая сёння аб'яднала дзве падзеі: смерць Леаніда Паўлавіча Гарая і 40-годдзе гібелі ташкенцкага «Пахтакора» ў небе над Украінай ... Вечная памяць!

У стартавым складзе сёння не аказалася Аляксея Гаўрыловіча, наш капітан адбываў дыскваліфікацыю за чатыры жоўтых карткі і за матчам назіраў з трыбун. Яго месца ў цэнтральнай зоне абароны заняў Чыж. Наколькі ж лёсавызначальным аказалася з'яўленне Аляксандра ў складзе ... Але гэта ўсё потым, а пачыналася сустрэча для нас даволі нярвова і непрыемна. У пачатку сустрэчы футбалісты «Дынама» здолелі стварыць некалькі нядрэнных эпізодаў каля брамы суперніка, але «гараджане» стартавы націск вытрымалі. Дарэчы, сёння госці вельмі выдатна абараняліся, што адзначыў і галоўны трэнер нашай каманды. Узломваць рэдуты чырвона-сіняй абароны было сапраўды цяжка, асабліва, калі супернік двойчы выходзіў наперад.

Першы мяч у сетку брамы Плотнікава забіў Бахар, адыграліся дынамаўцы акурат да свістку на перапынак: Ятчанка выразаў ідэальную перадачу ў штрафную, куды уварваўся Пяёвіч і аформіў свой першы гол за мінскае «Дынама» (для Ятчанкі гэта першы «асіст»). Пасля перапынку «гараджане» былі больш актыўныя і здолелі сваю перавагу рэалізаваць у другой забіты мяч. Даніла, які выйшаў на замену ў другой палове, некалькімі хвілінамі пазней зноў аднавіў парытэт, дакладна забіўшы з пенальці. Што характэрна, падказку аб прызначэнні «кропкі» Віталі Севасцьянік атрымаў ад свайго памочніка за брамай «Мінска», рэферы убачыў «руку» Прышчэпы, і справядлівасць перамагла.

Канцоўка матчу выдалася цяжкай і няпростай: дынамаўцы атакавалі, але чырвона-сінія стойка трымалі абарону. Але не вытрымалі. Ужо на трэцяй дададзенай хвіліне Валеры Кічын выканаў падачу ад кутняга сцяжка, а Аляксандр Чыж забіў свой першы мяч за мінскае «Дынама», падарваўшы публіку на стадыёне.

Перамога 3:2 - вельмі цяжкая, валявая. Але сённяшні матч у чарговы раз даказаў, што ў гэтай каманды ёсць ... самы сапраўдны характар, які зможа дапамагчы ў цяжкіх сітуацыях! Ёсць над чым працаваць, і мы старанна зоймемся выпраўленнем памылак, наступны бой ужо праз тыдзень. Чакаем вас у Гарадзеі, да сустрэчы!

Тэгі: Сезон-2019