Саступаем белазаўцы.

22.06.2019

Справаздача аб матчя.

Саступілі па справе - кароткае рэзюмэ матчу. І дадаць тут няма чаго. Калі прапускаеш на першых хвілінах - гэта заўсёды балюча і заўсёды «прыбівае» цябе. Але вось калі першы гол залятае ўжо на першай хвіліне ... Страта канцэнтрацыі ў самым пачатку матчу згуляла сёння злы жарт, бо не паспелі жодзінцы адсвяткаваць свой першы гол (дарэчы, яго аўтар, Валеры Гарбачык, гол не святкаваў, за што хочацца выказаць яму рэспект: Гарбачык свае дынамаўскія карані не забывае), як на 8-й хвіліне Мышэнка зрабіў лік 0:2. Шакуючы пачатак, што і казаць.

Сённяшняя гульня ярка выказала галоўную праблему нашай каманды - фізічная форма. Сяргей Вітальевіч яшчэ раз пра гэта згадаў і на пасляматчавай прэс-канферэнцыі. Так, зараз у нас вельмі няпросты час, а форму трэба набіраць. Як быць? Рабіць гэта праз гульні - менавіта так плануе вырашаць праблему трэнерскі штаб, па словах Гурэнкі. Задача складаная, бо графік гульняў ўшчыльняецца - ужо ў аўторак каманда адправіцца ў Лунінец, дзе ў сераду згуляе за Кубак, а ў нядзелю нас чакае матч у Магілёве ...

Але акрамя дрэннай «фізухі», у нас ёсць таксама яшчэ адна праблема: істотна пашырыўся лазарэт. І калі кеўларавая маска сёння дазволіла згуляць з паламаным носам Зубовічу, то медыцына пакуль яшчэ не прыдумала нічога, што дазволіла б за тыдзень справіцца з пераломам - гаворка пра Даніла, траўма якога ў папярэднім матчы апынулася куды больш сур'ёзнай ... У дадатак, на перадгульнявой трэніроўцы пашкоджанне «задняй» атрымаў Аляхновіч. Такія расклады абумовілі дэбют маладога паўабаронцы Антона Сушы, праўда, лік на табло ўнёс свае карэктывы ў тое, што адбываецца на полі, і ўжо ў першым тайме яго замяніў Біланог.

то ж да гульні, то, атрымаўшы магутную аплявуху ў пачатку сустрэчы, дынамаўцы схаапіліся, і Яхая меў шыкоўны момант скараціць лік у матчы літаральна ў наступнай жа атацы пасля гола Мышэнка. Каліб «Яха» патрапіў у браму - гульня пайшла б зусім іншая, але ... Ганец, дарэчы, атрымаў яшчэ адзін выдатны момант у другім тайме, але таксама не здолеў яго рэалізаваць: бліскуча згуляў Бушма.

Брамнік аўтазаводцаў сёння згуляў добра. Яго не прабілі ні Зубовіч, ні Іваноў, які выйшаў на замену ў канцы матчу. Некалькі разоў выручаў каманду і Плотнікаў,  выдатна гуляючы на ​​выхадах, а таксама і на «стужачцы». На жаль, але да фінальнага свістку жодзінцы здолелі забіць і трэці мяч. Першую спробу Юсава адбіў Плотнікаў, але вось зрэагаваць на дабіванне Максім ужо не паспеў.

Прыкрая паразу, але апускаць рукі некалі. Каманду чакае сур'ёзная праца - гэта трэба разумець. Сёння нельга папракнуць каманду ў адсутнасці жадання, бо моманты сапраўды былі. Трэба забыць сённяшні дзень і рухацца далей. Толькі так. Верым, што ў сераду ўсё атрымаецца.

Тэгі: Сезон-2019