Кубак Калыванава 2018: драма першага дня.

06.01.2018

Дынамаўцы стартавалі на турніры імя Калыванава.

Учора дынамаўцы прапускалі гульнявы ​​дзень, таму Кубак Калыванава 2018 афіцыйна для нашай Акадэміі пачаўся сёння матчам супраць гаспадароў турніру - выхаванцаў школы «Чартанава».

Традыцыйна, «чарцяты» на хатнім турніры выступаюць ярка і магутна, плюс да ўсяго матывацыі для гаспадароў дадаваў учорашні вынік - 1:1 супраць «Зеніта». Так, для «Чартанава» ў родным манежы аўтарытэтаў не існуе, і з любой камандай яны максімальна імкнуцца гуляць на перамогу, таму нас чакаў вельмі няпросты матч, і мы рыхтаваліся да гэтага.

Вельмі ярка і гучна выканаўшы нацыянальны беларускі гімн, дынамаўцы сарвалі апладысменты публікі, якая сабралася ў Чартанаўскім манежы, каб паназіраць за гульнёй.

Сустрэча пачалася даволі асцярожна - ніхто не спяшаўся нагнятаць абстаноўку, і хлопцы прыглядаліся адзін да аднаго. Тым не меньш, бліжэй да экватара першага тайма чартанаўцы ўсё часцей пачалі атакаваць браму мінчукоў, і да канца першай паловы сустрэчы гаспадары выйшлі наперад. Нягледзячы на ​​прэсінг «чарцятаў», дынамаўцы імкнуліся трымаць структуру сваёй гульні і выконваць ўстаноўку трэнера.

Другі тайм нашы хлопцы пачалі куды больш бадзёра, і неўзабаве Глеб Такун здолеў зраўняць лік. Не сказаць, што небяспечных момантаў каля нашай брамы было вельмі шмат, але яны ўзнікалі, і ў гэтыя секундыы вышэй усякіх хвал дзейнічаў брамнік «Дынама» Глеб Попчанка - смела гуляў на стужачцы гэты хлопец і выцягнуў сёння некалькі сапраўдных «вернякоў». На жаль, але захаваць канцэнтрацыю да фінальнага свістка ў дынамаўцаў не атрымалася …

На апошняй хвіліне сустрэчы мінчукі дазволілі гаспадарам зарабіць вельмі перспектыўны штрафны, які чартанаўцы эфектна рэалізавалі - параза 1:2. Сум, слёзы, эмоцыі - што ж, менавіта такім і з'яўляецца дзіцячы футбол. Сёння хлопцы адчулі самую сапраўдную драму, але будзем верыць, што гэта стане добрым урокам для дынамаўцаў, і заўтра мы зможам выглядаць лепш!

У 15:30 заўтра нас чакае матч супраць маскоўскіх армейцаў.

Тэгі: Школа