Дынамаўцы атрымалі перамогу ў таварыскім матчы

09.06.2019

Вынікі таварыскага матчу з футбольным клубам "Рытэрай".

Сёння наша каманда правяла таварыскі матч супраць літоўскага клуба "Рытэряй", на базе АСК Стайкі. Без асаблівых праблем бела-блакітныя справіліся з супернікам і атрымалі ўпэўненую перамогу з лікам 2:0.

Лік на 22 хвіліне гульні адкрыў Даніла, упэўнена даслаўшы мяч у браму літоўцаў. Ён жа дапамог камандзе павялічыць перавагу, рэалізаваўшы пенальці літаральна праз дзве хвіліны пасля першага гола. За астатнія 65 хвілін абедзве каманды таксама правялі даволі тэхнічна і стварылі нямала небяспечных момантаў каля брамы суперніка, але ні тыя, ні іншыя рэалізаваць іх не ўдалося.

Склад "Дынама-Мінск": 35.Ігнатовіч, 3.Халімончык (15.Цігіеў, 46), 5.Дзьякаў (2.Чыж, 46), 6.Яхая (Суша, 70), 8.Капленка (9.Чочыеў, 46), 10.Даніла (77.Анцілеўскі, 46), 13.Залескі (3.Халімончык, 70), 20.Біланог (11.Гавазай, 46), 23.Аляхновіч (Трэбоціч, 46), 25.Гаўрыловіч, 27.Вяргейчык (17.Зубовіч, 46).