Кубак Калыванава 2018: займаем дзявятае месца.

11.01.2018

Дынамаўцы перамагаюць Строгіна і займаюць дзявятае месца на турніры.

На турніры імя Колыванава слабых каманд няма, і ў гэтым годзе гэта ў чарговы раз пацвярджаецца. Нягледзячы на ​​тое, што аўтсайдэры «Строгіна» і мінскае «Дынама» зарабілі ўсяго па адным бале, гульню ў Маскве яны паказалі добрую. Супраць мінчукоў тут не было лёгка нікому, а «Строгіна» змагло нядрэнна «пакусацца» ў сваёй групе. Толькі «Краснадар» змог абыграць гэтую каманду з розніцай больш, чым у адзін мяч…

Дынамаўцы не сталі марнаваць час на знаёмства з супернікам і са стартавым свістком матчу абрынулі самы сапраўдны шквал нападаў на браму «Строгіна». За першыя пяць хвілін мінчукі некалькі разоў вывальваліся самнасам з брамнікам і мелі выдатныя магчымасці вызначыцца. Але першы мяч у браму масквічоў быў забіты толькі ў сярэдзіне першай паловы сустрэчы - вызначыўся Ігар Юрэвіч.

Даволі жорсткую размову правёў у перапынку са сваімі падапечнымі Іван Гарбар - незадаволены быў гульнёй хлопцаў галоўны трэнер. Сапраўды, хоць каманда і выйгравала, але якасць гульні адрознівалася ў горшы бок, у параўнанні з мінулымі днямі…

У другім тайме здолеў дастукацца да сваіх хлопцаў і галоўны трэнер «Строгіна», таму ў першыя хвіліны пасля свістка хлопцы зайгралі больш упэўнена, і тут зноў каманду прыйшлося ратаваць нашаму галкіперу. На жаль, але зарабіць хоць бы адзін «сухар» у Маскве у Попчанкі не атрымалася - зраўняла лік «Строгіна».

Нашы не разгубіліся і пабеглі адыгрывацца, што ў хлопцаў і атрымалася. Наперадзе ў другім тайме ў бела-блакітных атрымлівалася значна больш. Спачатку Юрэвіч аформіў дубль, а ў наступнай жа атацы кропку паставіў Назар Раптуновіч.

3:1 - першая і, на жаль, адзіная перамога мінскіх дынамаўцаў на турніры і выніковае дзявятае месца. Не той вынік, на які хацелася б разлічваць, але не варта забываць, што гуляць супраць лепшых каманд Расіі, а таксама легендарнага «Мілана» - гэта вам не забіваць па 10-20 мячоў на першынстве Мінска, тут зусім іншы ўзровень і нашы хлопцы атрымалі каласальны досвед, які, упэўненыя, спатрэбіцца ім у далейшым.

Ну і невялікая лыжка мёду для нашай каманды - наш брамнік Глеб Попчанка. Яго мы адзначалі ў кожнай нашай справаздачы, і па выніках турніру яго адзначылі і арганізатары, узнагародзіўшы яго спецыяльным прызам ад арганізатараў. Дробязь, як той казаў, але даволі прыемная. Найлепшым гульцом каманды быў прызнаны Ігар Юрэвіч, які забіў тры мячы.

Мы вяртаемся ў Мінск, дзе нас чакае вельмі шмат працы. Трэба годна падрыхтавацца да турніру «Dinamo Cup», які пройдзе ўжо праз месяц.

Тэгі: Школа