Кубак Калыванава 2018: нічыя з Міланам.

08.01.2018

Дынамаўцы здабылі першы бал на турніры ў Маскве.

Два матчы, нуль балаў і ўсяго адзін забіты мяч пры даволі нядрэннай гульні - відавочна не тое, на што хацелася б усім нам разлічваць на турніры імя Калыванава. Так, ніхто не спрачаецца, што ўзровень ўсіх супернікаў на турніры пераўзыходзіць наш на галаву, а то і на дзве, але ж гэта зусім не апраўданне, і хлопчыкам таксама хочацца не проста прыняць удзел, але і выступіць яскрава. Лесаванне на трэці гульнявы ​​дзень вызначыла нам у супернікі ні многа ні мала - італьянскі «Мілан». Акрамя гучнага імя варта згадаць той факт, што з гэтай камандай дынамаўцы ўжо сустракаліся ў мінулым годзе на турніры ў Літве, тады «расанеры» былі мацней з лікам 8:0…

Тым не меньш, нашы хлопцы на гэтую гульню выходзілі з баявым настроем. Тое, што было год таму - засталося ў мінулым, а зараз трэба было даказваць сваю заможнасць. «Мілан» адразу завалодаў перавагай і перайшоў на татальны кантроль мяча. У такой манеры гуляць было вельмі нязвыкла, бо ў першынстве Мінска дынамаўцы заўсёды гуляюць першым нумарам. Зрэдку нашым юнакам удавалася перахапіць мяч і паспрабаваць выбудаваць сваю гульню, а таксама падабрацца да брамы суперніка.

Галоўнай фігурай каманды на турніры ў першых двух матчах стаў брамнік Глеб Попчанка, які годна папрацаваў, каб бел-блакітныя прапусцілі ўсяго чатыры мячы. Сёння ж, варта прызнаць, працы ў Глеба было няшмат - вельмі добра ў абароне адпрацоўвалі нашы хлопцы, і калі «Мілан» і біў па браме, то здалёк.

Першы тайм завяршыўся з нулямі на табло - калі для нас такі ход матчу быў дастаткова пазітыўным, то італьянцы відавочна разлічвалі на большае. Таму ў другім тайме зайгралі яшчэ больш актыўна, але акрамя дакладных перепасовок ў цэнтры поля атрымлівалася ў «Мілана» мала што. А нашы хлопцы да брамы «расанеры» сталі падбірацца часцей.

Гол у браму мінчукоў стварыйся з неадкуль - памылка на роўным месцы ў цэнтры поля, выхад 1-у-1 і ўдалая рэалізацыя свайго шанцу. Дынамаўцы не разгубіліся і пабеглі адыгрывацца, і ўжо праз некалькі хвілін пасля прапушчанага мяча маглі адыграцца, але свой выхад 1-у-1 Ігар Юрэвіч рэалізаваць не здолеў ... Затое крыху пазней ён выкарыстаў класную перадачу Нурхана Гасымава і лік зраўняў.

1:1 - такія лічбы зафіксаваў на табло фінальны свісток арбітра. Дваякія адчуванні засталіся ў нас: быццам бы і радавацца трэба, пасля 0:8 зрабіць такі крок наперад і згуляць так выдатна супраць класнай каманды ... Але ў тым і справа, што гулялі выдатна і сапраўды заслугоўвалі перамогі. Рухаемся далей, першы бал на турніры, і заўтра нас чакае заключны матч супраць «Зеніта», пасля чаго будзе вядома за якое месца на турніры мы будзем змагацца ў сераду ў вырашальным матчы. Заўтрашні паядынак пачнецца таксама ў 14:00, чакаем!

Тэгі: Школа