• Срэбны прызёр чэмпіянату Беларусі 2015 г. (Дынама Мінск)
  • Срэбны прызёр чэмпіянату Беларусі 2014 г. (Дынама Мінск)

Сяргей Ігнатовіч

• Выхаванец: СДзЮШАР "Дынама" (Мінск)
  •

Сяргей Ігнатовіч — галкіпер, нарадзіўся ў 1992 годзе. Выхаванец школы мінскага «Дынама». У складзе «Дынама» (Мінск) пачаў прафесійную кар'еру ў спорце.

Упершыню ў дублюючым складзе Ігнатовіч з'явіўся на полі 17 красавіка 2009 года ў матчы «Дынама» (Мінск) – «Дынама» (Брэст), замяніўшы ў перапынку Андрэя Гарбунова. Мінчукі выйгралі той матч 1:0, а Ігнатовіч за адведзены яму час захаваў сваю браму ў недатыкальнасці.

Першы поўны матч у складзе дубля мінскага «Дынама» быў згуляны амаль праз тры месяца – 11 ліпеня, у выязным матчы з рэзервістамі «Дняпра», дзе Сяргей ізноў адстаяў «насуха». Зрэшты, той матч скончыўся безвыніковай нічыёй – 0:0.

Па выніках сезона Сяргей Ігнатовіч, згуляўшы 10 матчаў за дубль «Дынама», атрымаў малыя залатыя медалі за перамогу ў першынстве дублёраў.

З наступнага году стаў рэгулярна бараніць браму ў дублі, выявіў сябе з добрага боку, так што ў 2012-м упершыню з'явіўся на полі ў складзе першай каманды. Дэбют прыйшоўся на матч Кубку Беларусі з пінскай «Хваляй» - на 67 хвіліне Ігнатовіч змяніў у браме Аляксандра Суліму.

Правёўшы ў 2013 годзе сезон у арэндзе ў «Бярозе-2010" Сяргей быў ізноў закліканы пад «бела-блакітныя» знамёны мінскага «Дынама».

Лепшыя бамбардзіры
галы
1 Хвашчынскі Уладзімір 2