Кубак Беларусі

Колькасць удзелаў: 26
Баланс гульняў: 106 матчаў: +64 =18-24, розніца мячоў: 231-96
Самая буйная перамога: 11:0 (ЗЛіН Гомель, 1992)
Самыя буйныя параза: 1:4 (МПКЦ, 1995/96), 0:3 (Нёман, 2006/07)
Лепшы бамбардзір - Сяргей Герасімец (13)

 

 

Сезон Стадыя Супернік Дома У гасцях
2017/2018 1/8   Дняпро (Магілёў) 0:1  
  1/16 Чысць (Д3)   4:0
         
2016/2017 1/8   Гарадзея   0:0 (4:1 пен.)
1/16   Гомель (Д2)   1:0
       
2015/2016 1/4  Тарпеда-БелАЗ 1:0 0:2
1/8  Неман (Гродна)  1:1 1:0
1/16   Смалявiчы-СТI (Д2) 2:0 5:2
 
2014/2015 1/2  БАТЭ                         0:0 1:3
  1/4  Вiцебск                         1:2 3:1 (д.x.)
  1/8  Дняпро (Магілёў)   1:0
 
2013/2014 1/8  Белшына (Бабруйск)   0:2
 
2012/2013 Финал   Мінск 1:1 (1:4 пен.)  
1/2  СКВІЧ (Мінск)  5:0  
1/4   Шахцёр (Салігорск) 0:0(4:2 пен.)  
1/8   Хваля (Пінск, Д2) 5:0  
1/16   Ведрыч-97 (Рэчыца, Д2)   1:0
 
2011/2012 1/8  Нёман (Гродна)   1:2
1/16  Слуцк (Д2)   2:1
 
2010/2011 1/8  Партызан (Мінск)   0:1
1/16  Смаргонь   2:1
 
2009/2010  1/4  ДСК (Гомель, Д2) 1:3 2:0
1/8  Дняпро (Магілёў) 3:0 4:2
1/16  Зорка-БДУ (Мінск, Д3)   7:1
 
2008/2009 1/16  Белшына (Бабруйск, Д2)    0:2
 
2007/2008 1/2  Шахцёр (Салігорск) 2:3 0:1
1/4  Дняпро (Магілёў) 1:0 (д.в.) 0:0
1/8  Лакаматыў (Мінск) 0:1 2:0
1/16  Славія (Мазыр, Д2)   4:1
 
2006/2007 1/4  Нёман (Гродна) 0:3 2:1
1/8  Ведрыч-97 (Рэчыца, Д2) 3:0 4:0
1/16  Вертыкаль (Калінкавічы, Д3)   4:0
 
2005/2006 1/4  Шахцёр (Салігорск) 0:1 0:1
1/8  Нафтан (Наваполацк)   4:0
1/16  Лакаматыў (Віцебск, Д2)   4:2
 
2004/2005 1/8  Белшына (Бабруйск, Д2)    0:1 (д.в.)
1/16  Ведрыч-97 (Рэчыца, Д2)   1:1 (5:3 пен.)
 
2003/2004 1/4  Нафтан (Наваполацк)   0:1
1/8  Дняпро-Трансмаш (Магілёў) 5:1  
1/16  Бяроза (Д2)   2:0
 
2002/2003 Финал  Лакаматыў (Мінск) 2:0  
1/2  Гомель 2:0 0:0
1/4  БАТЭ (Барысаў)   1:0
1/8  Шахцёр (Салігорск)   1:0
 
2001/2002 1/4  Гомель 1:1 (2:3 пен.) 1:1
1/8  Нафтан (Наваполацк)   1:0 (д.в.)
 
2000/2001 1/2  Славія (Мазыр) 0:1 1:1
1/4  Шахцёр (Салігорск) 3:2 3:1
1/8  Граніт (Мікашэвічы, Д2) 3:1  
1/16  Дарыда (Мінскі раён, Д3)   2:1 (д.в.)
 
1999/2000 1/8  Лакаматыў -96 (Віцебск)   0:0 (3:4 пен.)
1/16  Азярцы (Глыбокое, Д3)   4:1
 
1998/1999 1/8  Славія (Мазыр) 2:4  
1/16  Тарпеда (Жодзіна, Д2)   3:2
 
1997/1998 Финал  Лакаматыў -96 (Віцебск) 1:2 (д.в.)  
1/2  Дняпро-Трансмаш (Магілёў) 1:0  
1/4  Славія (Мазыр) 1:1 (4:3 пен.)  
1/8  Шахцёр (Салігорск)   1:1 (4:2 пен.)
1/16  Пінск-900 (Пінск)   4:2
 
1996/1997 1/2  Дынама-93 (Мінск) 2:4 (д.в.)  
1/4  Дынама (Брэст) 1:0  
1/8  Маладзечна   2:0 (д.в.)
1/16  Будаўнік (Старыя Дарогі, Д2)   4:0
 
1995/1996 Финал  МПКЦ (Мазыр) 1:4  
1/2  Дынама-93 (Мінск)   4:0
1/4  Фамальгаўт (Барысаў, Д2) 3:1  
1/8  Хімік (Светлагорск, Д2) 4:0  
1/16  Камунальнік (Пінск, Д2)   4:0
 
1994/1995 1/8  Маладзечна   0:1
1/16  Дынама-Юні (Мінск)   4:2
 
1993/1994 Финал  Фандок (Бабруйск) 3:1  
1/2  Дынама  (Брэст) 4:0 2:0
1/4  Тарпеда (Мінск) 1:0 0:0
1/8   Дняпро (Магілёў) 2:1  
1/16  Абуўшчык (Ліда, Д2)   2:1 (д.в.)
 
1992/1993 1/2  Нёман (Гродна) 2:3 2:1
1/4  Лакаматыў (Віцебск)  2:2 8:1
1/8  Арэса (Любань)   5:0
1/16  АФВІС-РШВСМ (Мінск)   8:0
 
1992 Финал   Дняпро (Магілёў) 6:1  
1/2  Металург (Маладзечна) 3:2  
1/4  Тарпеда (Мінск) 2:1  
1/8  Абуўшчык (Ліда)    6:0
1/16  ЗЛІН (Гомель, Д3) 11:0  
Матчы
Турнірная табліца
гульнi ачкi
1 БАТЭ 23 57
2 Шахцёр 23 48
3 Дынама 23 48
4 Віцебск 23 47
5 Дынама Брэст 23 41
6 Тарпеда-БелАЗ 23 40